pondělí 17. října 2016

Odstranění starého nátěru z kovu

Někdy stačí starou barvu z kovu odstranit jen částečně, plochu zatmelit a obrousit. Likvidace starého nátěru na větším povrchu je možná mechanicky, nebo chemicky. Mechanické metody Mechanické metody odstranění nátěru z kovu jsou tři: ruční, pískování a vypalování.


Zbavte se starého nátěru a dejte prostor novému. Staré nátěry, rez, mastnota, mechanické nečistoty. Dříve než začnete na kov nebo dřevo nanášet novou vrstvu, zbavte je té staré a povrch důkladně očistěte.

To všechno musí jít pryč. Skôr, ako začnete na kov alebo drevo nanášať novú vrstvu, zbavte ich tej starej a povrch dôkladne vyčistite. S produkty Owatrol se jednoduchým způsobem zbavíte starých nátěrů z povrchu kovu. Pro odstranění starého nátěru u větších ploch lze použít brusku nebo vrtačku s. Tento odstraňovač nátěrů se dodává v. Proto si na odstraňování nátěřů z oken, starého nábytku nebo trámů.


Použíjte přípravek Owatrol DSP nebo.

Dobře, tak letos ne, až příští rok. Odstranění barvy z kovu a dřeva (nábytek, ploty apod.). Původní vrstvy barev lze odstranit mechanicky i pomocí chemických prostředků.


Používá se na odstranění starých vrstev nátěru ze dřeva, kovu (kromě hliníku) nebo kamene. Dobře odstraňuje olejové, alkydové, latexové, syntetické, nitrocelulózové a dvousložkové nátěry. Nanáší se jemným štětcem s dlouhým vlasem na starou vrstvu nátěru. Přípravek nátěr nad povrchem změkčí natolik, že lze starý nátěr mechanicky snadno odstranit škrabkou nebo špachtlí.


Po odstranění starého nátěru omyjte povrch směsí vody a běžného kuchyňského saponátu (např. JAR, nebo PUR). Barvožrout v závislosti od typu nátěru působí tak, že za kratší nebo delší čas (– 5min.) nátěr změkčí, nabobtná a tím oddělí od podkladu.


K mytí postačí kuchyňská houbička, nebo kartáček na ruce. Rychlost působení odstraňovače je závislá na teplotě a tloušťce vrstvy odstraňovaného nátěru. Narušený nátěr se pak jednoduše špachtlí nebo škrabkou lehce odstraní.


Chcete-li použít sílu a jste zruční při zacházení s nástroji, nejdřív vyzkoušejte smirkový papír a brusku. Je vhodný k odstraňování nátěrů z kovu , betonu, minerálních povrchů a plastů. Gelové složení zajišťuje, že nanesený přípravek nestéká a nevysychá, takže je možno jej nechat působit dlouhou dobu, v závislosti na charakteristice odstraňovaného nátěru a typu povrchu.


Volba způsobu odstranění starého nátěru závisí na podkladovém materiálu, na druhu a stavu starého nátěru.

Při používání kyselin, louhu , vodního skla apod. Zbavit nábytek starého nátěru ještě předtím, než mu dáte zbrusu. Louh většina z nás zná spíš jako prostředek na čistění odpadů a to velmi účinný. Jelikož při zahřívání starého nátěru se mohou uvolňovat velice nepříjemné výpary (plyny) je výhodné používat respirátor s vložkou proti organickým výparům a pracovat v dobře větrané místnosti nebo raději venku.


Rincon de Vicente Recommended. Podlahu zakryjte podložkou z nehořlavého materiálu pro zachycení seškrabaných kousků starého nátěru. Existují tři způsoby odstranění starého nátěru z kovového povrchu: Mechanické - zpracování probíhá pískováním nebo manuálně broušením. Tato metoda způsobuje riziko požáru a poškození povrchu.


Může způsobit poškození kovu. Spálení - ohřev kovu na vysoké teploty, kvůli kterým samotná barva zaostává. Zkusme pochopit odrůdy a metody čištění kovu z nátěru , než toto nebo ta metoda může být lepší, kvalitnější a spolehlivější. Zobrazení Aby nedošlo ke ztrátě v obchodě stavebních materiálů, měli byste zjistit, jak odstranit barvu z kovu. Odstraňovač starých nátěrů je směs organických rozpouštědel.


Nejméně se nadře ten, kdo při odstraňování starých laků z nábytku využije. Při hoření se kovový povrch zahřívá na vysoké teploty, díky čemuž samotný lak zaostává. Z odstraněného nátěru vznikne „kaše“, která se ve vodě relativně snadno rozpustí a odplaví.


Nevýhodou je, že po opětovném vyschnutí starého nábytku mohou povolit klížené spoje nebo přestat fungovat šuplíky a podobně. Při mechanickém zpracování se vyrábí pískovacím strojem nebo ručně smirkovým papírem. Potom to celé přebrousit smirkovým plátnem.


Pokud je barva dostatečně narušená tak to jde. Na plochy, škrabák plochý, dá se vyrobit ze starého pilníku obroušením špičky do mírného rádiusu, a zbroušením ploch, tak aby vznikla ostrá hrana (80°- 90°).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Zubní ordinace slavonice

Nabízíme profesionální služby v oblasti stomatologie, stomatochirurgie, implantologie a parodontologie. Vážení spoluobčané, rádi bychom Vá...