Cibulnaté lilie (Lilium L.) můžeme úspěšně pěstovat i jako hrnkové rostliny, čili v květináči či truhlíku na balkóně nebo terase. S výsadbou můžeme začít již na konci zimy, ale je třeba postavit květináče se zasazenými cibulemi lilií do chladné, světlé místnosti nebo skleníku. Jak pěstovat lilie K pěstování lilií na zahradě si můžete vybrat jak slunné stanoviště, tak polostín. Během května a června je důležité je více zalévat , a to jen nad kořeny.
Víte jak často cvičit, aby to bylo zdraví prospěšné?
Prosím o radu, kdo máte zkušenost s pěstováním lilií v květináči. Jak zazimovat lilie v květináči ? Odkvetlé lilie dejte na místo chráněné před deštěm a počkejte, až rostliny zatáhnou (zežloutne nadzemní část), pak stonek opatrně vykruťte. Chcete-li lilie přesadit, pak „ze země do země“, nemusíte je nechávat zasychat jako jiné cibuloviny.
Potřebujeme k tomu hlubší nádobu, na jejíž dno nasypeme vrstvu štěrku a na něj asi tři centimetry substrátu (stejného složení jako pro pěstování lilií na zahradě ). Víte, jak často zalévat pokojové rostliny? Zaléváte málo, nebo hodně?
Pokud jsou vaše květiny ve skvělé kondici, nejspíše děláte všechno dobře. Jak ale postupovat, když se jim přestává dařit? Pravidla pro zalévání květin.
Při pěstování rostlin v nádobách je velice důležitá zálivka. Rostliny nelze zalévat stále stejně často , správná doba pro zálivku závisí na povětrnostních podmínkách, ročním období, teplotě, rozměru a typu nádoby. Tady je možné se podívat na další odkazy, co dělat s Lilii v květináči a co potřebuje. Po odkvětu ustříhnout květ co nejvýše aby zůstalo co nejvíce listů.
Není to tak jednoduché, jak to může znít, protože to, jak moc a jak často budete muset zalévat , závisí na mnoha faktorech, jako je druh Vašeho pěstebního systému, způsob zalévání. Kdy sázet lilie Vysazovat můžete lilie z podzimního přesazování , cibule si lze. Výstavy lilií , tulipánů, kosatců, narcisů, gladiol atd.
Přesazujeme je až po několika letech. Nejlépe na podzim ze země do země. Jak a kdy sázet Optimální doba pro sázení je na podzim (září, říjen).
Každá rostlina, kterou doma máme, vyžaduje určitou péči. Na to, jak se správně starat o orchideje, které jsou v současné době dostupné v každém květinářství, jsme se zeptali odborníka Jiřího Rilla, pracovníka Botanické zahrady v Praze.
Bylinky mají obecně nízké nároky na vláhu. Pokud je pěstujete doma v květináči nebo truhlíku, bude potřeba je zalévat častěji, ale pouze malým množstvím vody, aby neuhnily. Nejvíce vody potřebuje máta, pažitka a petržel.
Naopak občasné sucho nevadí tymiánu, rozmarýnu, či levanduli. Není však správné je přesazovat často , protože se vždy znovu poruší dlouhé vytrvalé kořeny na spodu cibule, což rostlině, neprospívá. Lilie máme přesadit až tehdy, když pozorujeme, že přestávají přirůstat, snižuje se počet květů a rostliny jsou nižší než v předešlých letech.
Pojďme si dát pár tipů, jak si zařídit takovou pěknou kvetoucí zahrádku v květináči. Jistě vás napadne otázka, do čeho vlastně rostliny vysadit. Na trhu se objevuje nepřeberné množství květináčů a truhlíků, tvarově, barevně, materiálově či stylově odlišných. V dnešním článku vám poradíme, jak pěstovat pažitku v květináči na okenním parapetu.
Pěstování pažitky - umístění a pěstební substrát Pažitka je poměrně odolnou rostlinou, můžeme ji proto pěstovat nejen na zahrádce, ale také na okenním parapetu v květináči , případně na balkóně v truhlíku. Jak na pěstování zeleniny v nádobách ? This feature is not available right now. Please try again later. Po odstrojení ho opět začněte postupně zvykat na chlad v chodbě a po týdnu ho přeneste na původní místo. Pokud by venku v tu dobu panovaly kruté mrazy, bez obav nechte jehličnan uvnitř studené chodby déle.
Přes rok stačí zalévat a na jaře přesadit. Jehličnan v květináči jinak nevyžaduje náročnou péči.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.